Bosch Bulaşık Makinesi E25 Hatası

Bosch bulaşık makine oldukça güçlü yapısı ile bilinmekte fakat bazı sebeplerden arıza çıkabilir. Bosch bulaşık makinesi e25 hatası alıyorsanız bunun nedeni pompa tıkanması yada pompa kapağından kaynaklandığı ortaya çıkmaktadır. Bosch markası oldukça iç donanımı oldukça başarılı ve kaliteli parçalardan oluşmaktadır.

Bosch E25 hatası oluşan cihazlar pompa kısmında hata olduğu anlamına gelmektedir. Bosch servis olarak tüm model serilerinde karşılabilecek bu arıza için sizlere bir takım önerilerde bulunacağız. Fakat çözümü kendiniz sağlayamıyor iseniz firmamız tarafından destek alarak aynı gün adresinizde çözüm odaklı hizmet alabilirsiniz. Bosch servisi olarak tüm bulaşık makinesi cihazlarını yerinde ve taşıma yapmadan tamir ediyoruz.

Pompa İçini Kontrol Edin

Bosch bulaşık makinesi e25 hatası ekranda beliren cihazlar da önceliğiniz pompa kapağını çıkartarak içerisinde yemek artığı yada herhangi bir parçanın sıkışma yapıp yapmadığını kontrol etmelisiniz. Temizlemeden içerisinde yemek artığı olan tabaklar birikme yaparak pompayı sıkıştırabilir. Pirinç tanesi bile pervanenin deliklerini kapatabilecek boyutta olduğunu unutmamalısınız.

Bulaşık makinesine koyacağınız tüm tabak, tencere içerisinde asla yemek bırakmamalı ve bu yemek artıklarının pompada birikinti olacağı ve Bosch bulaşık makinesi e25 hatası ortaya çıkartacağını bilmelisiniz.

Bosch Bulaşık Makinesi E25 Hatası

Pompa Kapağını Kontrol Edin

Pompa içerisinde herhangi bir şey yok ve E25 hatası hala ekranda beliriyorsa pompa kapağının tam kapatıldığından emin olmalısınız. Kapağın tam kapatılmadığında yada çatlak, kırık olduğunda da Bosch bulaşık makinesi e25 hatası ortaya çıkabilmektedir. Bu gibi durum ile karşılaştığınızda pompa kapağı tedarik etmeniz gerekmektedir. Muhtemelen bulamayacak ve aramaktan vazgeçeceksiniz. Pompa kapağı piyasada çok sık bulunmamaktadır. Bosch bulaşık makinesi servisi olarak stoklarımızda bulunan pompa kapağı ile müdahale ediyoruz.

Bosch Bulaşık Makinesi E25 Hatası Çözümü

Bosch bulaşık makinesi ülkemizde olan en büyük markalardan biri olmaktadır. Her ne kadar güçlü donanıma sahip cihazlar olsa da kullanıcı kaynaklı arızalar ortaya çıkabilmektedir. Bosch bulaşık makinesi e25 hatası ile karşılaştığınızda arıza yüksek oranda pompadan kaynaklı olmaktadır. Bunun çözümü için pompa içerisini kontrol etmeli eğer bir sorun gözükmüyorsa kapağı kontrol etmelisiniz.

Şayet arızanın devam etmesi durumunda pompanın değişmesi gerekmektedir. Pompa değişimi ile E25 arızasını tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. Pompa değişimine eliniz yatkın değilse yada teknik bilginiz yoksa müdahale etmemelisiniz. Yapılacak ufak yanlış hamleler diğer parçalara zarar verebilir ve maliyeti arttırabilirsiniz. Bu sebeple işinde uzman Bosch bulaşık makinesi servisi olarak bizlere ulaşabilirsiniz.


Bu gönderinin yorumları kapatılmış.